Holografické proužky

Hologramy, které byly původně využívány především pro ochranu bankovek a osobních dokladů,  nacházejí stále častěji využití i při ochraně spotřebního zboží, jízdenek, vstupenek, stravenek a dalších záležitostí každodenní spotřeby. V mnoha případech se proto dostává do popředí cena.

Společnost Optaglio přichází s metodou, jak snížit plochu hologramu a tím i náklady, ovšem při zachování základních přínosů, jimiž jsou nenapodobitelnost hologramu a intuitivní rozpoznatelnost jeho pravosti. Tato metoda je založena na naprosto přesném řezání holografických fólií. Takto vzniklé proužky dodává Optaglio zákazníkovi nebo je může přímo aplikovat na podklad (papír, plast)

Díky nesmírně přesnému řezání můžeme zákazníkům zajistit veškeré přínosy pokročilých hologramů za zlomek běžné ceny.

Tenké řezání

  • -     Technologie společnosti Optaglio umožňují výrobu holografických proužků až do minimální šíře 1mm. I takto úzký proužek může nést jakýkoliv holografický prvek.
  • -     Proužky mohou obsahovat i další bezpečnostní  prvky, např. potisk speciálními bezpečnostními inkousty.
  • -     Proužky mohou být aplikovány na podklad metodou horké ražby, případně mohou být aplikovány do holografické vrstvy pro výrobu plastové karty.
  • -     Další možností je dodávka proužků navinutých na cívky. Společnost Optaglio je schopna vyhovět v zásadě jakémukoliv požadavku zákazníka na typ návinu (kotoučové navíjení, předvinutí typu bobbin, speciální náviny, obvyklé i speciální vnitřní průměry cívek apod.)

Přesné řezání

Technologie společnosti Optaglio umožní vést řez naprosto přesně tak, aby byl celý holografický prvek umístěn na tenkém proužku. Díky tomu pak není zapotřebí plýtvat materiálem na okraje. Přesnost řezu činí 0,1 mm.

Řezání s registračními značkami

Holografické proužky mohou nést opakující se sekvence motivů či znaků. Často ale zákazník požaduje, aby na bankovce, dokladu nebo jiném chráněném dokumentu byl uveden právě konkrétní nápis, znak, série objektů apod. V důsledku toho je pak řezání náročné na přesnost nejen co do šíře pruhu (a umístění pruhu v rámci folie), ale i co do rozdělení proužku pro jednotlivé dokumenty (tzv. příčné řezání).

I na to má společnost Optaglio odpověď. Opatřuje holografické fólie a holografické pruhy naváděcími značkami pro řezací stroj. Tyto značky mohou být tištěné, dimetalizané (z fólie je v určitém bodě odstraněna kovová vrstva) nebo difraktivní (optický efekt).

DALŠÍ INFORMACE

-     OCHRANA ZNÁMEK, KOLKŮ A CENIN

-     OCHRANA PAPÍROVÝCH DOKLADŮ A DOKUMENTŮ

-     µH Layer – HOLOGRAFICKÉ PROUŽKY A MIKROHOLOGRAMY DO POLYKARBONÁTOVÝCH KARET

-     µH Overlay – HOLOGRAFICKÉ PROUŽKY A MIKROHOLOGRAMY DO POLYKARBONÁTOVÝCH KARET S ÚSPOROU NÁKLADŮ A MÍSTA

-     PŘEKRYVNÁ FÓLIE PRO APLIKACI (NEJEN) PROUŽKŮ DO PLASTOVÝCH KARET

-     SPECIÁLNÍ VIZUÁLNÍ EFEKTY PRO ORIGINÁLNÍ A NENAPODOBITELNÝ VZHLED VAŠICH DOKUMENTŮ

ZPĚT DO SEKCE PRODUKTY