Holografické mince

U nejrůznějších mincí a pamětích medailí, kde vzhled hraje důležitou roli, se stále častěji setkáváme s požadavkem na aplikaci hologramu vyraženého do zlata, stříbra či jiného kovu. Požadavky na dodavatele zahrnují skvělé vizuální stvárnění, zvládnutí specifik práce s kovem i přizpůsobení technologiím a procesům mincoven.

Společnost OPTAGLIO se v roce 2000 podílela na vytvoření první holografické mince v dějinách. Jednalo se o stříbrnou minci se zlatou vložkou o nominální hodnotě  2000 korun, kterou vydala Česká národní banka. Od té doby se OPTAGLIO zabývá mincovními hologramy soustavně. Během více než 15 let firma získala rozsáhlé zkušenosti se specifiky různých kovů a možnostmi ražby hologramů.

Může nabídnout mimo jiné:

  • -     SKVĚLÉ OPTICKÉ VLASTNOSTI. Jasné barvy, jemné detaily, plynulé pohyby předmětů v rámci optických iluzí. To jsou samozřejmé požadavky na hologramy v luxusních mincích a to dokáže OPTAGLIO zajistit.
  • -     NENAPODOBITELNOST HOLOGRAMU. Na rozdíl od bankovek neexistuje jiný nástroj, jak minci chránit proti padělání. To je kriticky důležité zejména tam, kde se předpokládá, že se časem bude zvyšovat sběratelská hodnota a mince by se tudíž mohla stát terčem penězokazců. OPTAGLIO dodává hologramy, které jsou absolutně nenapodobitelné.
  • -     OVĚŘENOU TECHNOLOGII PRO VYTLAČOVÁNÍ HOLOGRAMŮ DO MINCOVNÍCH KOVŮ, která zohledňuje specifické vlastnosti různých kovů a slitin i specifické problémy odvětví (tavení kovu, nedotékání apod.)
  • -     PODPORU MINCOVEN. Úzká spolupráce s mincovnami umožňuje zařadit tisk hologramu jako jeden z kroků během ražby, aniž by to znamenalo komplikaci nebo významné prodloužení výroby.

Pomáháme měnit mince v umělecká díla, dokonale odolná proti padělání.

ZPĚT DO SEKCE ŘEŠENÍ