Historie společnosti

1994 – Skupina vědců zakládá společnost Czech Holography, s.r.o. Nová firma se bude specializovat na bezpečnostní hologramy.

1998 – Jako jedna z prvních na světě zvládla firma výrobu hologramů technologií elektronové litografie. Tím se dostává mezi úzkou světovou špičku. Její hologramy jsou nyní nekopírovatelné a je schopna realizovat vizuální efekty jako nikdo jiný. Společnost vstupuje na zahraniční trhy.

2000 – Společnost Optaglio Ltd. provádí akvizici firmy Czech Holography. Název se mění na OPTAGLIO, s.r.o.

2000 – Společnosti OPTAGLIO, s.r.o a Jablonecká bižuterie Jablonex zakládají společnou firmu Metallic Security s.r.o. zaměřenou na výrobu mikrohologramů.

2001 – V Řeži u Prahy je otevřena nová výrobní hala.

2004 – OPTAGLIO, s.r.o. registruje patent na mikrohologramy, mikroskopické kovové částice pravidelného tvaru s holografickým povrchem.

2008 – Tým společnosti OPTAGLIO získává Českou hlavu, což je nejprestižnější české ocenění pro vědce a technologické experty. 

2010 – Zahájena masová výroba produktu OVMesh umožňujícího integraci hologramů do polykarbonátových karet tak, aby vznikl jednotný zcela integrovaný celek.

Ještě nikdy nedošlo k pokusu zfalšovat dokument chráněný bezpečnostním prvkem společnosti OPTAGLIO.

2010 – Skupina OPTAGLIO začíná přesouvat veškerou výrobu i výzkum z Velké Británie do České republiky.

2011 – Technologie společnosti OPTAGLIO schváleny pro zabezpečení občanských průkazů v České republice.

2012 – Jednatelem společnosti se stává matematik Vladimír Žukov.

2014 – Na veletrhu Security Document World v Londýně představila společnost Optaglio detailní holografickou mapu Měsíce o rozměrech 5 x 5 cm.

2015 – Dokončeno nové technologické centrum v Lochovicích ve středních Čechách. Instalovaný strojový park a laboratorní zařízení jsou nejmodernější v Evropě.

2015 – Společnost OPTAGLIO a Kanadská královská mincovna získávají cenu Mezinárodní holografické asociace (IHMA) za nejlepší dekorativní produkt. Oceněna byly holografická pamětní mince vydaná u příležitosti 25. výročí založení Kanadské agentury pro výzkum vesmíru. 

2016 – Během tohoto roku dodalo OPTAGLIO hologramy pro více než 30 milionů cestovních pasů. Vstupuje také na trh s produkty pro zabezpečení bankovek.

2017 – Firma nabízí nové aplikační stroje, které tiskárnám cenin umožňují, aby hologramy aplikovaly vlastními silami. 

ZPĚT