Překryvná fólie

Často je tomu tak, že se v poslední fázi výroby papírového osobního dokladu vpisují údaje o držiteli, datum vydání, platnost a další zcela konkrétní informace. Tyto údaje musí být samozřejmě pečlivě chráněny proti změnám. Překrytí bezpečnostním hologramem se tak jeví jako optimální možnost. Je ovšem zapotřebí, aby hologram byl dostatečně průhledný, aby byl zároveň snadno rozpoznatelný a aby nebylo možné jej sejmout a zneužít při padělání jiného dokladu.

Právě takové řešení poskytuje produkt H-Pro™ společnosti Optaglio. Jedná se u ultratenkou fólii, do jejíž vnitřní strany jsou vytlačeny bezpečnostní hologramy a na jejíž vnitřní stranu je možné také tisknout na běžné kancelářské tiskárně. Během přepravy a výroby je tato ultratenká holografická folie spojena s nosnou PET fólií, což usnadní manipulaci. Poté, co je nalepena k papírovému dokladu jako jeho krycí vrstva, je nosná fólie odstraněna, čím holografická vrstva ztrácí samonosnost. Při každém pokusu o manipulaci se tedy rozpadá, nicméně je i nadále odolná vůči otěru.  

BROŽURA KE STAŽENÍ.

Nasazení produktu H-Pro přináší mimo jiné, následující výhody.

POUŽITELNÉ V KAŽDÉ KANCELÁŘI. Vystaviteli dokladu stačí běžná kancelářská tiskárna a běžná laminovačka, není tedy zapotřebí instalovat nějaké speciální vybavení. Práce s H-Pro™ je rovněž uživatelsky snadná. Úředník krycí fólii položí na stránku a vloží celek do laminovačky. Teplo aktivuje lepidlo, holografická fólie se pevně přichytí k papíru a manipulační fólii pak lze snadno odstranit rukou. Technologie je tedy vhodná i pro širokou síť poboček, kde není možné zajistit rozsáhlé školení uživatelů.

ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI STRÁNKY PROTI OTĚRU. Překryvná fólie H-Pro™ má podobné účinky jako laminace, vede tedy k prodloužení životnosti a zvýšení odolnosti vůči všem mechanickým i chemickým vlivům a vůči vlhkosti

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI PADĚLÁNÍ. Na rozdíl od běžných překryvných fólií není možné holografickou vrstvu sundat, protože nemá samostatnou existenci. Použité hologramy nemohou být napodobeny, protože byly vyrobeny technologií elektronové litografie s využitím matematických algoritmů, jaké nemohou být zpětně odvozeny.

ŠIROKÉ GRAFICKÉ MOŽNOSTI. Do folie H-Pro™ jsou zpravidla vytlačovány průsvitné hologramy, nicméně, pokud je to vhodné z hlediska grafického rozvržení stránky, lze sáhnout po metalických. Zákazníkům jsou k dispozici pokročilé vizuální efekty, jaké přináší technologie společnosti Optaglio.

 

 

ZPĚT DO SEKCE PRODUKTY